הכל על אוטוטיון

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

אפשר לומר שעולם המוזיקה לפני שהיה אוטוטיון ועולם המוזיקה אחרי המצאת האוטוטיון הוא כבר לא אותו הדבר, אין ספק שלאחר המצאת האוטוטיון הרבה דברים השתנו, אוטוטיון זוהי תוכנה שנועדה לתקן זיופים של זמרים וזמרות על ידי שינוי גובה הצליל והפיכתו לתו הנכון.

במאמר זה נעסוק בנושא של אוטוטיון, על ההשפעה שלו על עולם המוזיקה, מהם השימושים ומתי, האם הוא באמת עושה את העבודה ומתקן זיופים, וכל מה שצריך לדעת על התוכנה ששינתה את עולם המוזיקה. 

אז מה זה בכלל אוטוטיון

בשנת תשעים ושבע שיחררה לעולם חברת אנטרס (Antares) לעולם את אוטוטיון, בשלב הראשון הם שיחררו את זה גם בצורה של חומרה לאולפנים וגם בתוכנה לעריכה במחשבים, עד מהרה עולם המוזיקה השתנה והשימוש בטכנולוגיה הפך לפופולרי בכל אולפני ההקלטות.

הממציא של התוכנה ד”ר הרולד הילדברנד הוא גיאולוג אשר במקרה עלה על הרעיון, הילדברנד הוא גם חובב מוזיקה מושבע ומוזיקאי בעצמו, כאשר חברה קרובה שלו שאלה אותו האם הוא יכול לעשות משהו כדי לעזור לה לא לזייף כאשר היא שרה עלה לא הרעיון לקחת מעולם הגיאולוגיה אשר עוסק בגלי קול ולהמיר את זה לתוכנה אשר מתקנת זיופים על ידי תיקון של גלי הקול.

הטכנולוגיה שהוא פיתח יודעת לנתח את גלי הקול המופקים משירת הזמר או הזמרת ולומדת לתקן זיופים על ידי תיקון גל הקול כדי שיהיה מתאים מבחינה מוזיקלית בתווים הנכונים, כיום אוטוטיון הוא פלאג אין שמתחבר לכל תוכנת עריכת מוזיקה וקשה מאוד להאמין שתמצאו אולפן הקלטות שלא משתמש בתוכנה.

בריטני ספירס בלי אוטוטיון

בריטני ספירס עם אוטוטיון

מהם השימושים הנפוצים של אוטוטיון

על אף שאוטוטיון נועד עבור מטרה מסוימת ניתן לעשות בו שימושים רבים מלבד תיקון של זיופי קול, השימוש הנפוץ ביותר בתוכנה הוא אכן תיקון זיופים, כיום אמנים גדולים ומפורסמים עושים שימוש בתוכנה אך לא בטוח שהם היו רוצים שתדעו את זה.

השימוש בתוכנה הוא פשוט מאוד אך עם זאת, תיקון זיופים נעשה בדרך כלל בצורה עדינה כזאת שלא מרגישים כאשר מאזינים לתוצאה הסופית, מאוד חשוב לעבוד עם התוכנה עם רגש מפני שכאשר עושים עבודה טכנית מדי זה מתבטא בשירה והתוצאה עלולה לצאת רובוטית.

חלק נכבד ביצירה של מוזיקה ושירים הוא היצירתיות בנושא של אוטוטיון ניתן לעשות בו שימושים נוספים מלבד תיקון זיופים, קודם דיברנו על תוצאה רובוטית בשימוש לא נכון, אולם מצד שני יש כאלה שלקחו את הצליל הרובוטי והפכו אותו למשהו מעניין.

השיר הראשון שעשה שימוש מהפכני בשימוש באוטוטיון היה אמונה של הזמרת שר, זה קורה בדיוק בשנה שהתוכנה משתחררת לאוויר וניתן לשמוע שימוש מוגזם המשנה את הקול שלה והופך אותו ללא טבעי אך מאוד מעניין, השיר הפך ללהיט מיידי והשימוש בתוכנה כאפקט הפך להיות נפוץ בקרב אמנם רבים, עובדה מעניינת היא שהמפיקים של השיר עד עצם היום הזה לא מודים שהם השתמשו בתוכנה בעריכת השיר.

השימוש בתוכנה הוא פשוט כמובן למי שעוסק בתחום והאפשרויות שלו רק הולכות וגודלות כאשר כיום תוכלו למצוא כמה חברות אשר מפתחות את התוכנה מלבד אנטרס, החלק החשוב ביותר זהו היצירתיות ומפיקים רבים מותחים את הגבולות של השימוש בתוכנה ויצרים בעזרתה סאונד חדש של מוזיקה.

חשוב להבין שימוש בתוכנה לא אמור להפוך אתכם לזמרים אם אתם לא, היא נועדה כדי לתקן זיופים קלים כאשר למשל זמרת עושה טייק מעולה אך היה לה פה ושם איזה זיופון אז שווה להשתמש בתוכנה, אם זאת למשל ילדה שמקליטה שיר לבת מצווה שלה והיא לא מצליחה לשיר ומזייפת הרבה כמובן שבמקרה כזה ניתן לנצל את היכולות של התוכנה ולתקן כמה שאפשר את השירה של הילדה.

על אף השימוש הנפוץ בתוכנה ואולי דווקא בגלל זה יש כאלה שפחות אוהבים את הרעיון של שימוש מוגזם בתוכנה בטענה שזה לא לעניין שזמרים מפורסמים עושים שימוש בתוכנה כאשר הם נשמעים ממש רע בלעדיה, הטענה היא שזה הופך את המוזיקה לטכנית מדי ולא טבעית.

היתרון של שימוש בתוכנה זה שהיא כל הזמן מתפתחת משתדרגת כך שהאפשרויות רק הולכות וגודלות כיום ניתן להשתמש בתוכנה גם בהופעות חיות, למעשה כיום בהמון הופעות בעיקר בופעות מאוד גדולות המון אמנים משתמשים בתוכנה בזמן אמת שווה לעקוב אחר התפתחות התוכנה וללמוד איך להפיק ממנה עוד תוצאות טובות.

סקירת עשרות זמרים עם ובלי אוטוטיון - ההבדל עצום!

שאלות ותשובות בנוגע למה זה אוטוטיון

אוטוטיון זוהי תוכנה אשר נועדה כדי לתקן זיופים של שירה, התוכנה מזהה את גלי הקול המופקים בעת השירה ויודעת להתאים את הצלילים הנכונים ולתקן אותם, כיום אוטוטיון היא תוכנת חובה אשר נמצאת בשימוש בכל אולפני ההקלטות.

כן אוטוטיון זוהי תוכנה שלא פחות משינתה את העולם, זוהי תוכנה אשר מאפשרת לכם לתקן זיופים של שירה בצורה מאוד טובה, כיום לא תמצאו אולפן הקלטות שלא עושה שימוש באוטוטיון, אם זאת חלק נכבד מן העניין הוא לדעת לתפעל את התוכנה, כאשר עושים בה שימוש מוגזם אי אפשר שלא לשמוע את זה בתוצאה הסופית.

אוטוטיון זוהי תוכנה שנועדה עבור תיקון זיופים זהו השימוש הנפוץ ביותר בתוכנה אך אם זאת ניתן לעשות בה שימושים יצירתיים נוספים, התוכנה מאפשרת לכם להיות יצירתיים ולהפיק באמצעותה צלילים חדשים ומעניינים במיוחד שווה לנסות ולשחק איתה.

כמובן אוטוטיון הוא פלאג אין אשר מתאים כמעט לכל תוכנות העריכה הקיימות כל שעליכם לעשות זה להתקין את התוכנה ולהתחיל לעבוד איתה, הפעלת התוכנה היא מאוד פשוטה אם זאת חשוב לצבור ניסיון כדי להפעיל אותה כמו שצריך ולהגיע לתוצאות טובות.

לחזור למשהו ספציפי?

עוד בנושא 👇

דילוג לתוכן